Site Loader
Route 66 top 5 miejsc

Kiedy gdzieś chcesz jechać – w głowie masz zwykle standardowe obrazki z tego miejsca. Paryż? wieża Eiffela. Kraków? Smok Wawelski. Route 66? I tu nic, prócz znaczków z oznaczeniem drogi i samej szosy zwykle nie przychodzi do głowy. Bardziej zorientowanym w temacie pewnie świtają sztandarowe atrakcje – Blue Whale, Cadillac Ranch, Bagdad Cafe… Jaka jednak naprawdę jest droga 66? Poznajcie ją z naszej perspektywy! Oto route 66 i jej top 5 miejsc.

Park Narodowy Skamieniałego Lasu

Wprawdzie jadąc route 66 można „zboczyć” z trasy i zwiedzić kilka parków narodowych, jednak Petrified Forest to jedyny park, przez który biegnie słynna szosa. Historia wprost niewiarygodna – bo jak to drzewa skamieniałe w całości? To kamienie udające drzewa czy drzewa udające kamienie? Niezwykła lekcja geologii i siły przyrody. Podobało nam się bardzo!

Oatman

Niewielka osada w stanie Arizona, gdzie dziś jest więcej osłów niż ludzi! Urocze zwierzaki panoszą się na ulicy, zagradzając drogę i czekając na przysmaki kupowane w przydrożnych sklepikach. Aż trudno uwierzyć, iż miejscowa kopalnia kiedyś finansowała działania I Wojny Światowej, a miejsce tętniło życiem i bogactwem. Dla fanów „Przeminęło z wiatrem” i Retta Butlera, w Oatman jest także hotelowy pokój, w którym Clark Gable spędził swoją noc poślubną.

Bottle Tree Ranch

Osobliwe miejsce w Oro Grande, Kalifornia. Labirynt drewnianych stojaków-drzew z butelkami,niczym liście. Pośrodku zaś stare sprzęty. Jak jakaś bajkowa dekoracja! Szczególnie tajemniczo wygląda o zachodzie słońca, choć nie bez znaczenia był pewnie fakt, iż nie było tam z nami żywej duszy! Trudno to opisać – trzeba zobaczyć!

Red Oak II

Dowód na to, iż droga 66 żyje w sercach ludzi i inspiruje. Artysta – Lowell Davis sukcesywnie skupował zabudowania z wioski, gdzie się wychował, by ocalić je od zapomnienia. Tak powstał Red Oak numer II. Znajdziecie tu biznesy i domostwa, zabytkową stację benzynową Phillipsa oraz prace samego artysty. Całość świetna i klimatyczna!

Angel i Vilma Delgadillo Route 66 Gift Shop and Visitor’s Centre

Miejsce i człowiek, dzięki któremu możesz dziś wyruszyć na historyczną drogę 66. To tu, w zakładzie fryzjerskim Angela Delgadillo i z jego inicjatywy, w Seligman, Arizona, odbyło się spotkanie przedstawicieli okolicznych miasteczek, na którym powstało Stowarzyszenie Drogi 66. Wywalczyło ono zachowanie drogi jako historycznej i jej ponowną promocję. W ślady Arizony poszły inne stany i dziś możesz mknąć historic route 66 z Chicago do LA.
Jest to także pierwszy w historii sklep z pamiątkami na drodze 66.
Najbardziej ekscytujące było jednak samo spotkanie z Angelem, który ma dziś ponad 90lat, za sobą tysiące wywiadów i wystąpień, a pozostał przy tym niezwykle ciepłym i pogodnym człowiekiem!

To tylko top 5 atrakcji route 66 z prawie 4000km drogi. Chcecie więcej? Kolejne wpisy już w przygotowaniu. Tymczasem zapraszamy również na naszą prezentację „Route 66 – droga niezwykła” na Festiwalu Travenalia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *