Site Loader
Polskie wybrzeże z dziećmi

Uwielbiamy odwiedzać nowe miejsca. Ale tak się składa, że część letnich wakacji spędzamy w tym samym miejscu już któryś rok. Jednak nawet wtedy staramy się zobaczyć czy doświadczyć czegoś nowego. Polskie wybrzeże z dziećmi – co sprawdziliśmy i polecamy zobaczyć i czego doświadczyć w okolicy Ustki i Darłowa?

Leonardia

Czym bawił się Leonardo da Vinci? Odpowiedź znajdziecie właśnie w tym tematycznym parku. To również świetny przykład na to jak dobrze bawić się bez telewizora czy smartfon-u. We dwoje, troje, całą rodziną czy grupą – jeśli tu zawitacie czekają na Was wielkoformatowe gry, układanki, zadania zręcznościowe ale i logiczne. Gimnastyka umysłu i świetna zabawa murowana. Ogromny plus także za ekologię, bo wszystko jest drewniane. Całość jest na odkrytym terenie, nie zapomnijcie więc nakrycia głowy i kremów z filtrem.

Darłowo quest

Nasze tegoroczne odkrycie. Gra miejska przygotowana przez Centrum Obsługi Turystycznej w Darłowie. Aby odgadnąć główne hasło trzeba odpowiedzieć na szereg pytań, a szukając odpowiedzi traficie w najważniejsze historycznie miejsca zarówno Darłowa jak i Darłówka. Dzieciaki szkolne wciągnęły się szybko i nie było szansy nie zwiedzić czegoś;) Jesteście w Darłowie? Pędźcie po kartę z zadaniami do COT.

Megalandia

Reklamowana jako kraina wielkich rzeczy, jak dla mnie powinna się zwać raczej „mydło i powidło”. Czego tam nie ma! I tytułowe olbrzymie repliki codziennych przedmiotów z bajką i krzyżówką w tle, i dmuchane zjeżdżalnie, i wielkie gry niczym w Leonardii i tablice ukazujące złudzenia optyczne. A także jednorazowe pokazy magii, doświadczeń itp (patrz kalendarz). Z pewnością można tu spędzić ciekawie 2-3 godziny.

Polskie wybrzeże z dziećmi? Z pewnością niejedna atrakcja jest do odkrycia. Sami mamy na liście jeszcze kilka miejsc. Czekamy więc z niecierpliwością na przyszły rok i kolejny nadmorski sezon, a także na Wasze polecenia! A jeśli wybieracie się z dziećmi na południe polecamy nasz post o tym, co z dziećmi robić w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *