Ryśkowa

Ryśkowa

Prywatnie zwana Kaśką lub Kaśkiem. Główny pomysłodawca miejsc i tras, maniak czytania (nie tylko przewodników) i planowania. W życiu i w podróży lubi mieć dobrze zorganizowany dzień, ale to podobno po niemieckich przodkach. Poza podróżami i pisaniem na blogu, uwielbia tańczyć.

Rysiek

Rysiek

Człowiek, dzięki któremu plany i pomysły przechodzą do etapu realizacji. To On dba min. o to byśmy mieli jak gdzieś pojechać, jak się tam przemieszczać czy jak płacić. W życiu i w podróży miłośnik technologii, dzięki czemu często jest łatwiej i przyjemniej.

Ryś(H)anka

Ryś(H)anka

Od stycznia 2018 z uśmiechem i wyrozumiałością przyjmuje mniej lub bardziej szalone pomysły Rodziców. Fantastyczny kompan wypraw wszelakich, nieustannie zjednujący nam przychylność i życzliwość innych. W życiu i w podróży amatorka psów, ptaków, innych dzieci, jedzenia i Azjatów.

Rodzinnie

Rodzinnie

Kiedyś we dwoje pomieszkiwaliśmy we Włoszech; potem objechaliśmy świat prawie dokoła. Teraz we troje kontynuujemy naszą przygodę. Zaczęliśmy od 3-miesięcznej włóczęgi po Stanach. Jesteśmy prawdopodobnie pierwszą polską Rodzinką która przejechała cała drogę 66 i to wspak:) Na swoim koncie mamy już 33 kraje odwiedzone we dwoje oraz 3 we troje. Kiedy nie nosi nas po świecie chętnie spotkamy się na kawę w Krakowie.

Lubimy wszystko, co NAJ – NAJwyższe budynki, NAJstarsze osady, NAJwiększe jeziora, NAJpiękniejsze widoki, NAJbardziej znane czy dziwne, NAJdalej, NAJniżej, NAJzimniej… Takie miejsca NAJchętniej odwiedzamy w podróży, a podróżujemy NAJtaniej jak się da:)

Nie znajdziecie więc u nas recenzji hoteli ani restauracji, bo tam raczej nie bywamy. Wyjątkiem są klimatyczne kawiarnie (szczególnie te krakowskie;)), bo Rysiek to wielbiciel kawy. Pokażemy Wam za to chętnie, gdzie i jak znaleźliśmy tani nocleg, co gotujemy na naszych wyprawach czy jakie są darmowe atrakcje w okolicy.

Dla kogo blog?

Dla rodzin, które czytając relacje z niskobudżetowych podróży myślą: „ale przecież ja mam dzieci”. Dla par, które podróżując niskobudżetowo ciągle słyszą, że jak się pojawią dzieci to się im skończy;) Wreszcie, dla wszystkich którzy kochają podróżować:) i chcą to robić taniej:)

Zapraszamy!