Site Loader

W temacie podróży i vanlife nie jesteśmy świeżakami. Rok włóczyliśmy się z plecakami prawie dokoła świata, a naszą 8-miesieczną Córkę zabraliśmy na 100dni do Stanów, gdzie żyliśmy w osobówce, gotując na łonie przyrody i przekształcając co noc auto w całkiem wygodną sypialnię. Zamarzyło mi się też mieć kiedyś rodzinnego vana i co nieco w tym temacie już czytałam, słuchałam itp. Nie mogłam więc przejść obojętnie obok „Poradnika podróży samochodowych i vanlife’u” autorstwa Busem przez Świat i Podrożovanie.

I wiecie co? Lekturę połknęłam w dwa tygodnie (co jest nie lada sztuką, będąc Matką dwumiesięcznych Bliźniaczek;)) i polecam każdemu, kto myśli o samodzielnych podróżach autem.

Przed podróżą.

Ta najobszerniejsza, a jednocześnie najbardziej dla mnie nowatorska część książki. Zawiera mnóstwo cennych rad i instrukcji, co do budowy własnego kamper vana oraz przygotowania auta do wyjazdu. Autorzy dzielą się swoimi doświadczeniami, a także błędami (!), pokazując plusy i minusy różnych rozwiązań.

W podróży.

Miło mnie zaskoczyło, iż będąc obeznaną w temacie, nadal znalazłam tu coś nowego dla mnie. Kwestia organizacji noclegów na dziko w polskich lasach, stosowanie worka na pranie czy dokumenty i transport auta przy podróżach zagranicznych – to przykładowe nowości dla mnie. Wiem już też, do czego w podróży może nam się przydać cmentarz 😉

Po podróży.

Króciutkie kompendium nt. zdjęć, filmów i relacji z podróży, a także zarabiania na podróżowaniu i finansowaniu kolejnych wypraw.

Co jeszcze?

W książce znajdziecie sporo kodów QR odnoszących Was do blogów autorów. Tam rozwijają dany temat, ale i pobierzecie gotowe tabelki lub materiały do samodzielnego wykorzystania.

Cennym wydaje mi się, iż książka, napisana przez parę, która podróżuje kilka miesięcy w roku, powstała we współpracy pary, która żyje w vanie na pełen etat. Pojawiają się również głosy specjalistów z różnych dziedzin czy innych vanlife – rów. Do pełnego obrazu brakuje mi tu jedynie głosu cyfrowych nomadów i podróżującej rodziny. Ale to już może materiał na kolejną książkę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *