Site Loader

O oryginalnych miejscach dla dzieci w Krakowie z pewnością jeszcze będzie. Tymczasem post dla tych wszystkich – czy to mieszkańców czy turystów – którzy chcieliby ciekawie i darmo spędzić czas z dzieckiem w Krakowie.

Park Jordana

Duży zielony teren, niedaleko Rynku Głównego, na każdą porę roku! W zimę pojeździcie tu na sankach i na łyżwach,na odkrytym lodowisku, jesienią podglądniecie niezliczone ilości wiewiórek robiących zapasy. Latem popływacie na mikro stawie rowerkiem wodnym i dmuchaną kulą (zorbing) czy wykąpiecie się w fontannach, a wiosną zakochacie w kwiecistej łące z pszczelim domkiem.

Biblioteka na Rajskiej

Jeśli pogoda wybitnie nie dopisuje i nie macie ochoty na park, odwiedźcie koniecznie ulicę Rajską (krótki spacerek od Rynku Głównego). Mieści się tam Wojewódzka Biblioteka Publiczna, gdzie w Oddziale dla dzieci znajdziecie fantastycznie wyposażoną – nie tylko w książki – salę zabaw. Jest koń na biegunach, gry, układanki, pluszowe jedzenie, naczynia. Można otworzyć sklep czy restaurację albo zaszyć się w fotelu czy na kanapie z ulubioną lekturą.
Młodzież z kartą biblioteczną znajdzie też w budynku na przeciwko Artetekę, a w niej wygodnie zaaranżowane miejsca do gier wideo i gier planszowych, które można wypożyczyć na miejscu. Polecamy!

Zielony Domek

Idea, która przywędrowała do nas z Francji. Bezpłatne miejsce dla rodziców z dziećmi do 3 roku życia. Pierwowzór powszechnych już teraz dość w Krakowie klubów malucha. Miejsce, gdzie możesz zajść, pobawić się z dzieckiem, a przy okazji zasięgnąć fachowej porady psychologa czy pedagoga. Wszystko nieodpłatnie. Zielony Domek znajdziecie w samym centrum miasta – koniecznie sprawdźcie aktualne godziny otwarcia. W Zielonym Domku jeszcze nas nie było,ale lista podobnych klubów dla rodziców z dziećmi, które odwiedzamy, a które są finansowane przez miasto tu.

Galeria Bronowice

Jestem daleka od spędzania czasu w centrach handlowych i zakupów nie lubię. W wyjątkowo jednak dokuczliwą pogodę chętnie odwiedzamy z Hanią pierwsze piętro Galerii Bronowice. Znajdziecie tam bezpłatną przestrzeń zabaw dla dzieci. Najmłodszych zapraszamy do kreatywnej planety, gdzie znajdą min. domek, zjeżdżalnię, piankowe elementy konstrukcyjne czy bujaki. Starszych zainteresuje klockolandia – sala pełna wielkich klocków. Jeszcze starsi mogą skorzystać z gier interaktywnych czy z gier planszowych dostępnych w sklepie i wypożyczalni gier Joker, a także w punkcie informacyjnym. Niespodzianką jest także darmowa oryginalna karuzela w strefie jedzenia. A dla moli książkowych – tych dużych i małych – przygotowano czytelnię. Psst, o zapracowanych dorosłych też pomyślano, przygotowując komfortową bezpłatną przestrzeń coworkingową, a także strefę relaksu i gier wideo.

A Waszym zdaniem gdzie warto iść z dzieckiem w Krakowie za darmo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *