Site Loader
Aplikacje przydatne w USA

Nowa technologia towarzyszy nam już wszędzie, także w podróży. Przed wyjazdem warto więc zastanowić się, co spakować nie tylko do walizki czy plecaka ale i do telefonu. Jakie są aplikacje przydatne w USA? Oto nasze propozycje, które ułatwią, uprzyjemnią i obniżą koszty waszego wyjazdu do Stanów.

google maps

Google maps

Numer jeden każdej podróży. W Stanach najlepiej wersja z mapami offline, za korzystanie z danych w roamingu płaci się bowiem sporo, dane z miejscowej karty mogą szybko się skończyć, a w wielu turystycznych miejscach, jak parki narodowe, jest po prostu kłopot z zasięgiem.
Nie musicie już wieźć GPS-a z Polski, ani płacić dodatkowo za wypożyczenie go wraz z autem. Wystarczy własny telefon i ściągnięte wcześniej mapy tych okolic USA, które macie w planie.

Gasbuddy

Aplikacja, która pozwala porównać ceny paliw na okolicznych stacjach benzynowych. Ceny te potrafią znacznie różnić się między poszczególnymi stanami i stacjami. Czy wiecie na przykład, iż najtaniej najczęściej zapłacicie na stacjach benzynowych na terenie niektórych rezerwatów Indian?
Tańsze paliwo znajdziecie również przy marketach (Wallmart też miewa swoje stacje). Niekiedy trzeba wylegitymować się specjalną kartą klubową, by skorzystać z takiej stacji – nam jednak zdarzyło się zatankować bez karty, dzięki uprzejmości pracowników. Więcej informacji znajdziecie tu.
Jak ściągnąć tę aplikację? Może ona nie być dostępna dla każdego w sklepie Google Play ale zawsze można skorzystać z apkmirror.

iOverlander

iOverlander

Największe odkrycie i największa moja miłość podczas naszej 100-dniowej wyprawy po Stanach. Aplikacja, dzięki której łatwo i szybko znajdziecie nocleg w USA, w interesującej Was okolicy. Działa offline. Ale, ale – to aplikacja przede wszystkim dla podróżników, nie turystów. Rzadko trafisz tam na hostel / hotel / motel. Dowoli za to jest miejsc noclegowych dzikich, legalnych, kempingów, pól namiotowych, a nawet pryszniców, serwisów aut czy pralni. Również w dużych miastach i w parkach narodowych! Dzięki iOverlander nie traciliśmy czasu jeżdżąc w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca, a ja spałam spokojnie:) Polecamy, polecamy, polecamy!

PS. Podobnie działa wikicamps czy freecampsites. Ioverlander jednak daje zdecydowanie więcej wyników.

Ultimate Route 66 Guide

Ultimate Route 66 Guide

Bardzo przydatna aplikacja dla tych, którzy wybierają się na drogę 66. Szczególnie sekcja travel guide. Cała droga czy konkretny stan, określasz czy jedziesz na wschód (eastbound) czy zachód (westbound) i masz już gotową listę punktów na które zwrócić uwagę. Ze zdjęciem, z adresem, z opisem i w kolejności mijania, co przy podróży po route 66 nie jest bez znaczenia. Ileż to razy zadajesz sobie bowiem pytanie, przejechałem? źle skręciłem? nie zauważyłem?

Where is public toilet

Where is public toilet

Możecie śmiać się dowoli, ale kto podróżował ten wie, jak czasem bardzo chciałoby się znaleźć łazienkę i jak o to trudno. Szczególnie bezpłatnie;) Publiczna łazienka to nie tylko miejsce załatwienia najpilniejszych potrzeb. Przy okazji życia w aucie i nocowań na dziko to także miejsce zmywania naczyń, porannej i wieczornej toalety, źródła wody, czasem nawet od razu pitnej.

Na koniec jeszcze malutka uwaga. Pamiętajcie, iż aplikacje uaktualniają ludzie! Bywają więc one zawodne. Polecamy korzystać z tych miejsc, które mają najświeższe opinie, bo zdarzyło się nam jeździć w poszukiwaniu nieistniejących już stacji czy kempingów, czy płacić w miejscach, które do niedawna były darmowe. Miłym gestem jest również dodanie własnej opinii, czy krótkiej aktualizacji miejsca, z którego korzystacie. I dajcie znać koniecznie w komentarzu, jakie są Wasze aplikacje przydatne w USA.

One Reply to “Aplikacje przydatne w USA”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *